reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Sigarayı Bırakma Günü’nde vatandaşlara karbonmonoksit ölçümü yapıldı

AYDIN DEVLET HASTANESİ TARAFINDAN ‘SİGARA BIRAKMA GÜNÜ’ DOLAYISIYLA SİGARA VE TÜTÜNÜN ZARARLARI KONULARDA BİLGİLENDİRME YAPILIRKEN, VATANDAŞLARA KARBONMONOKSİT ÖLÇÜMÜ YAPILDI.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sigarayı Bırakma Günü’nde vatandaşlara karbonmonoksit ölçümü yapıldı
reklam

Aydın Devlet Hastanesi tarafından ’Sigara Bırakma Günü’ dolayısıyla sigara ve tütünün zararları konularda bilgilendirme yapılırken, vatandaşlara karbonmonoksit ölçümü yapıldı.

Sigara Bırakma Günü sebebiyle Aydın Devlet Hastanesi başhekimliği tarafından sigara ve tütünün zararları ile bırakmak yöntemleri konularında bilgilendirme yapmak amacıyla hastane poliklinik girişinde stant kuruldu. Kurulan stant çerçevesinde yapılan bilgilendirmeler ve dağıtılan broşürler ile farkındalık oluşturulurken stantta vatandaşlara karbonmonoksit ölçümü yapıldı.

Konu ile ilgili Aydın Devlet Hastanesi’nden yapılan paylaşımda “Sigara, dünyada ve ülkemizde önemli bir halk sağlığı sorunudur. Dünyada her yıl 6 milyon kişi sigara sebebiyle hayatını kaybetmektedir. Sigarayı Bırakma Günü etkinlikleri kapsamında hastanemiz poliklinik girişinde, Eğitim Birimi tarafından sigara bağımlılığı hakkında bilgi vermek, farkındalık oluşturmak ve kullananların sigarayı bırakma kararı almalarını sağlamak amacıyla stant kuruldu. Hastanemiz Başhekimi Prof. Dr. Gülnur Taşçı Bozbaş ve hastane yöneticilerimizin de katıldığı etkinlikte, hastalarımıza ve hasta yakınlarımıza sigara kullanımının zararları ve bırakma yöntemlerini anlatan broşürler dağıtılarak karbonmonoksit ölçümü yapıldı. Ölçüm sonuç değerlerine göre bağımlı olarak tanımlanan hastalarımıza, sigarasız sağlıklı bir hayatın ilk adımını atmaları yönünde öneride bulunuldu. KETEM başta olmak üzere ilimizde hizmet veren Sigara Bırakma Polikliniklerine yönlendirme yapıldı” ifadeleri yer aldı.

reklam