reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Sarçed Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz İlhan “ 7 Haziran Cuma günü şenliğimize herkes davetli “

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sarçed Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz İlhan “ 7 Haziran Cuma günü şenliğimize herkes davetli “
reklam

SARÇED BASINLA KAHVALTIDA BULUŞTU

Sarıgerme Çevre Eğitim Derneği (SARÇED) nin bölgemiz yerel basın mensuplarına verdiği kahvaltı 2 Haziran Pazar günü gerçekleşti.

Sarçed Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz İlhan , yönetim kurulu üyeleri ve yerel basının katıldığı program 2 Haziran Pazar günü saat 10.oo da kahvaltı , plaj tanıtımı gezisi , soru cevap şeklinde başkan ve yönetim ile bilgi alışverişi şeklinde oldu.

Muğla’nın Ortaca ilçesi Sarıgerme mahallesinde bulunan , SarıGerme Çevre Eğitim Derneği (SARÇED) kuruluşunun uzun yıllar önceye dayanması ile meşhur, bölge halkı için çalışan çevreci bir dernektir.

Dernek , bütün oluşumunu destek ve yardım olmak üzerine kurmuş olup eski köprü, yuvarlak çay gibi doğaya karşı yapılan her projeye halkın yanında olduğumuzu gösterdik diyen dernek başkanı Cengiz İlhan bizlere dernekten faaliyetlerinden ve plaj tesislerinden bahsetti.

SARÇED yönetim kurulu başkanı adına Ecz. Cengiz İlhan ; “ Öncelikle Programa katıldığınız için siz değerli basın mensuplarına derneğimiz ve yönetim kurulu olarak çok teşekkür ederiz.

 

“ Yerel basın önemli faktör o yüzden bölgemize sahip çıkmak adına sizlere saygı duyuyoruz “

Sarıgerme Çevre Eğitim Derneği yani halkça bilinen Sarçed plaj tesisleri sadece bölge halkının değil , bu Nadide güzelliğe dünyanın dört bir yanından ziyaretçiler gelmekte olup mavi bayrak ünvanına sahip tesistir. Tesis içerisinde yaptığımız ufak dokunuşlar ile hem yetişkinlerin hem çocukların keyifli vakit geçirmesinden yanayız. Tesisimizin büfe kısmının arkasındaki duvara öğretmenlerimizin desteğiyle duvar boyama yaptırıyoruz , çizgi film ve çocukların ilgisini çekecek karakterleri çizdirip onların dikkatini çekmeye çalışıyoruz.

 “ İztuzundan Çalış plajına kadar kumunu biz eliyoruz ”

Plajlarımızda bu bölgede ve çevre bölgede plaj kum eleme makinesi yoktu , biz bunu dernek olarak temin ettik , Dalyan İztuzu dahil ücret karşılığı çalış plajına kadar hizmet veriyoruz. Bu arada kendi tesisimizi yılda en az 2-3 kez kumunu eliyoruz. Makine 15 santim kadar altına girip kum eleyip atıklarından ayırıyor. Biraz ileride kum zambağı yetişme alanımız var . Dernek olarak bir karar aldık kum zambağını koruma altına aldık , tesisimiz içerisinde bulunan kum zambaklarının korunması şeklinde , hatta ismi de sahil gelinidir , Ağustos – Eylül aylarında açan bu bitki zamanı geldiğinde buraları muhteşem bir görsel şölene çeviriyor.

“ Tesis girişleri ücretli ama içeride ücretsiz yararlanabileceğiniz şey çok “

Bunu özellikle belirtiyorum ki plajımız mavi bayraklı plajdır. Giriş kişi başı 20 TL , Araç ile 100 TL gibi bir ücrettir.

“ Tesis içerisinde alışveriş zorunlu değil ürünleri yanınızda getirebilirsiniz “

 Vatandaşlarımız buraya ailesi yada yalnız gelebilir , yaya yada aracıyla gelebilir giriş ücretini araç ile 100 yaya 20 TL olup , kendi yiyeceği içeceğini getirebilir , büfeden hiçbir alışveriş yapmadan masanız sandalyeniz deniziniz bedava.

Denizimiz güvenli çok uzun yıllardır boğulma vakası yaşanmamakta olup cankurtaran ekip arkadaşlarımızın çalışmalarını herkes hayranlıkla takip eder.

“ 7 Haziran Cuma günü şenliğimize herkes davetli “

Çevreci Çocuk Şenliği adı altında 7 Haziran Cuma günü Saat 10:oo da etkinlik düzenlenecek olup tüm çocuklar ve birlikte gelecek olan ailelere giirişler ücretsiz olacaktır. Çocuklar için yapılacak etkinliklerin yanı sıra plaket sunumu ve denize yavru caretta caretta bırakılması , ödül törenleri olacaktır.

Sizlere (basın mensupları) bu tesislere gelip bu programda bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dileriz.” Dedi

reklam