reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Nazilli’nin sanat aşkı salona sığmadı

AYDIN (İHA) – NAZİLLİ BELEDİYESİ TİYATRO TOPLULUĞU’NUN HAZIRLADIĞI VE SANATSEVERLERİN YOĞUN İLGİ GÖSTERDİĞİ KASABANIN ALİLERİ ADLI TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Nazilli’nin sanat aşkı salona sığmadı
reklam

Nazilli Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nun hazırladığı ve sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği Kasabanın Alileri adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda ücretsiz olarak sahnelenen oyunu 500’den fazla kişi izledi. Usta edebiyatçı Muzaffer İzgü’nun yazdığı ve Mukaddes Yüksel’in uyarlayıp yönetmenliğini yaptığı tiyatro oyununda, Nurşen Osanç, Latif Akgün, Hülya Karakaya, Ali İhsan Karakaya, Canan Çengelci, Yusuf Dirik, Atife Yeşiltepe, Emre Gırep, Şükran Arslan, Serkan Eker, Egehan Kozlarlı Cihan Tarhan, Selin Yüksel ve Ferhat Çakır rol aldı.

Saatler öncesinden salonda yerini alan vatandaşlar, komedi oyunundaki yöresel şarkılara da alkışları ile eşlik etti. Ege yöresinin karakterlerinin canlandırıldığı komedi oyununa yoğun ilgi gösteren tüm hemşerilerine teşekkür eden Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; “Belediyemiz Tiyatro Topluluğunun tüm üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Büyük bir emekle, kendilerinden, ailelerinden fedakarlık yaparak bu güzel oyunu ortaya çıkardılar. İzlerken büyük bir gurur duydum. Nazilli’mizden böylesine güzel bir oyun çıkması bizler için mutluluk kaynağı. Her yıl bizlerle bu güzel oyunları buluşturan toplumumuza bir kez daha canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

reklam