reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Kültür ve doğa turizmi için yeni rotalar belirlenecek

DENİZLİ’NİN ÇAL İLÇESİNDE HAYATA GEÇİRİLECEK PROJE KAPSAMINDA, İLÇENİN YENİ TURİZM ROTALARI, YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET PARKURLARI İLE HARİTALAMA ÇALIŞMALARI YAPILACAK

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kültür ve doğa turizmi için yeni rotalar belirlenecek
reklam

DENİZLİ (İHA) – Denizli’nin Çal ilçesinde hayata geçirilecek proje kapsamında, ilçenin yeni turizm rotaları, yürüyüş ve bisiklet parkurları ile haritalama çalışmaları yapılacak.

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) 2023 yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen projeyle Çal Kaymakamlığı, Çal Belediyesi ve Denizli Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü işbirliğiyle, Çal’ın yeni turizm rotaları, yürüyüş ve bisiklet parkurları ile haritalama çalışmaları yapılacak. Çal Kaymakamı Mert Çanga, Belediye Başkanı Fethi Akcan, Denizli Kültür ve Turizm İl Müdürü Turhan Veli Akyol, Denizli İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Hayrullah Akgün, Çal Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Denizli ve DETA Danışmanlık’tan Uzman Ahmet Benek yol haritası konusunda görüş alışverişinde bulunmak için Belediye Başkanı Akcan’ın makamında toplantı yaptı.

Yapılan toplantıda Çal ilçesinin turizm rotaları ve sürdürülebilir parkurlarının oluşturulacağı, öne çıkarılacak turizm değerlerinin belirleneceği ve özgün, nitelikli, sürdürülebilir bir turizm destinasyonu oluşturulacağı vurgulandı.

Belediye Başkanı Fethi Akcan, yaptığı açıklamada; “Kültür ve doğa turizmi için çekim yerlerinden biri haline gelen Çal’da 2023 yılında 10 binin üzerinde kişi Bağ Yolu Projesi kapsamında ilçemize geldi. Amacımız, yeni turizm rotaları, yürüyüş yolları ve bisiklet parkurları ile turizm destinasyonu oluşturmak. Çal’ın geleceği turizmde” dedi.

reklam