reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Koçarlılı üreticilere ’sağım hijyeni’ eğitimi verildi

AYDIN’IN KOÇARLI İLÇESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN ‘BUZAĞI BAKIM VE BESLEME, SÜT SAĞIM VE HİJYENİ’ EĞİTİMİ İLE ÜRETİCİLER, HEM HAYVAN SAĞLIĞI KORUMA HEM DE VERİMLİ SÜT ELDE KONULARINDA BİLGİLENDİRİLDİ.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Koçarlılı üreticilere ’sağım hijyeni’ eğitimi verildi
reklam

Aydın’ın Koçarlı ilçesinde gerçekleştirilen ’buzağı bakım ve besleme, süt sağım ve hijyeni’ eğitimi ile üreticiler, hem hayvan sağlığı koruma hem de verimli süt elde konularında bilgilendirildi.

Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen ’buzağı bakım ve besleme, süt sağım ve hijyeni’ eğitimleri devam ediyor. Gerçekleştirilen eğitim ve bilgilendirme etkinlikleri bölgedeki tarım ve hayvancılık sektörünün gelişimine önemli katkılarda bulunarak çiftçilerin daha bilinçli bir şekilde üretim yapmalarına imkan tanıyor. Bu çerçevede Koçarlı’nın Cincin Mahallesi’nde üreticiler ile bir araya gelen veteriner hekimler, ’buzağı bakım ve besleme, süt sağım ve hijyeni’ eğitimi vererek bilgilendirmelerde bulundu. Eğitimde, buzağı bakımının önemi, doğru besleme teknikleri, süt sağımının nasıl verimli bir şekilde gerçekleştirileceği ve hijyen standartlarının korunmasının hayvan sağlığı üzerindeki etkileri konularında detaylı bilgiler paylaşıldı. Katılımcı üreticiler, eğitim sonrasında elde ettikleri bilgilerle günlük pratik hayatlarında daha bilinçli ve etkili kararlar alabileceklerini belirtirken, bölgelerinde tarım ve hayvancılık sektörünün daha sürdürülebilir ve verimli bir hal almasına katkı sağlamayı amaçladıklarını dile getirdi.

Eğitim sonunda Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından üreticilere buzağı biberonu ve süt sağım hijyeni temizlik aparatları dağıtıldı.

reklam