reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Koçarlı İlçe Tarım’dan üreticilere “aşı” çağrısı

KOÇARLI İLÇE TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ, YETİŞTİRİCİLERİ HAYVANLARINI SALGIN HASTALIKLARDAN KORUMAK İÇİN AŞI YAPTIRMA ÇAĞRISINDA BULUNDU.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Koçarlı İlçe Tarım’dan üreticilere “aşı” çağrısı
reklam

Koçarlı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, yetiştiricileri hayvanlarını salgın hastalıklardan korumak için aşı yaptırma çağrısında bulundu.

Hayvan yetiştiricilerinin önemli sorunlarından olan salgın hastalıklarla mücadele konusunda Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde il genelinde çalışmalar devam ediyor. Bu çerçevede İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinde aşılama çalışmaları gerçekleştirilirken, Koçarlı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yetiştiricilere önemli bir çağrı yapıldı. Sosyal medya üzerinden vatandaşları bilgilendiren ilçe müdürlüğü, salgın hastalıklara karşı hayvanların aşılanmasına dikkat çekti. Yetiştiricilere aşılama çağrısı yapılırken, Koçarlı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan paylaşımda “Değerli çiftçilerimiz 2024 yılı ilkbahar dönemi şap aşı kampanyası kapsamında ilçe müdürlüğümüz veteriner hekimleri, büyükbaş hayvanların şap aşısı, buzağıların kulak küpesi ve brucella aşısı, kedi ve köpeklerin kuduz aşısını yaparak, büyükbaş hayvan işletmelerinin hayvan kayıt güncellemesi işlerini yapmaktadır. Yetiştiricilerimizin hayvanlarına aşı yaptırmaları salgın hastalıklara karşı mücadelede çok önemli ve zorunludur” ifadeleri yer aldı.

reklam