reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Kadınlar DOSTEM’in istihdam garantili kurslarıyla iş sahibi oluyor

DENİZLİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NDE ÖNEMLİ ÇALIŞMALARA İMZA ATAN DOSTEM MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ, İSTİHDAM GARANTİLİ KURSLARINA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR. KURSLARA YOĞUN TALEP OLURKEN, TEKSTİL BAŞTA OLMAK ÜZERE PEK ÇOK SEKTÖRE NİTELİKLİ KADIN PERSONEL İSTİHDAMI DA SAĞLANIYOR.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kadınlar DOSTEM’in istihdam garantili kurslarıyla iş sahibi oluyor
reklam

Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde önemli çalışmalara imza atan DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi, istihdam garantili kurslarına hız kesmeden devam ediyor. Kurslara yoğun talep olurken, tekstil başta olmak üzere pek çok sektöre nitelikli kadın personel istihdamı da sağlanıyor.

Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde (DOSB) bulunan DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi, her ay onlarca kadının iş hayatına kazandırılmasında önemli rol oynuyor. Merkezde yıl boyunca sürekli devam eden mesleki kurslarda kursiyerlere verilen eğitimle hem nitelikli personel yetiştirilmesi hem de sunulan iş garantisi ile özellikle kadın istihdamının sağlanması amaçlanıyor. İşverenle işçi arasında bir köprü görevi üstlenen DOSTEM’de son olarak “Düz Dikiş Makineci Eğitimi” düzenlendi. 13 Kursiyerin yer aldığı eğitimde kadınlar tekstil sektöründe çalışabilecekleri pek çok departmana yönelik uygulamalı eğitimler alma imkanı buldular.

“Kurslarımız ardı ardına açılıyor, yaş sınırımız yok”

Düzenlenen eğitimlere dair bilgiler veren Tekstil Teknolojisi Eğitmeni Şefika Akgören, “DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi olarak yılın 12 ayı eğitimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ben de usta öğretici olarak çalışmaktayım. Son açılan 44 günlük kursumuzda 13 kursiyerimizle eğitimimiz başladı. Kursumuz istihdam garantili olduğu için kurs bitiminde kursiyerlerimizin sigortalı olarak işe başlangıçları sağlanacak. Kursumuza gelen katılımcılar tekstilin her alanından bilgiler edinebilecekler. Dikimden kesime, sevkiyattan paketlemeye ve kaliteye; bütün departmanları ayrı ayrı öğreniyorlar. Kalıp eğitimi de veriyoruz. Kurslarımız ardı ardına açılıyor. 44 gün bitiminde bir kursumuz daha açılıyor. Eğitimin yaşı yoktur. Kurslarımızda da yaş sınırımız yok. Katılmak isteyen herkesi bekliyoruz” dedi.

“Kurslarımıza hız kesmeden devam edeceğiz”

Mesleki eğitimin olmazsa olmazları olduğunu vurgulayan Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdülkadir Uslu, “DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezimiz bölgemizde açıldığı günden bu yana önemli eğitimlere ve projelere imza atmaktadır. Bizler bölgemizin, kentimizin ve ülkemizin gelişimde mesleki eğitimin önemini biliyor ve bu bilinçle nitelikli iş gücü ve özellikle de kadın istihdamını önceliğimiz sayıyoruz. Merkezimizde açılan kurslarda eğitimlerini tamamlayan kursiyerlerin personel ihtiyacı olan firmalarımıza yerleşmesinde de bizler aracı oluyoruz. Kurslarımıza hız kesmeden devam edeceğiz ve bu kapsamda üzerimize düşen ne varsa yapmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

reklam

YORUM YAP

reklam

DÖVİZ KURLARI

 • DolarDOLAR
  ALIŞSATIŞFARK
 • EuroEURO
  ALIŞSATIŞFARK
 • SterlinİNG. STERLİNİ
  ALIŞSATIŞFARK
 • FrangİSV. FRANGI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Kanada DolarıKAN. DOLARI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Çeyrek AltınÇEYREK ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • Gram AltınGRAM ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • BitcoinBITCOIN
  FİYATDEĞİŞİM
reklam

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış