reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

İlkokul öğrencileri hasta arkadaşları için seferber oldu

DENİZLİ’DE İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ, LÖSEMİ TEŞHİSİ KONULAN ARKADAŞINA DESTEK OLMAK İÇİN KAN VE KÖK HÜCRE KAMPANYASI DÜZENLEDİ. ETKİNLİĞE, 3 BİN KİŞİ KATILIRKEN 282 KÖK HÜCRE, FARKLI KAN GURUPLARINDA 63 ÜNİTE KAN BAĞIŞI TOPLANDI.

Yayınlanma Tarihi : Google News
İlkokul öğrencileri hasta arkadaşları için seferber oldu
reklam

Denizli’de ilkokulu öğrencileri, lösemi teşhisi konulan arkadaşına destek olmak için kan ve kök hücre kampanyası düzenledi. Etkinliğe, 3 bin kişi katılırken 282 kök hücre, farklı kan guruplarında 63 ünite kan bağışı toplandı.

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde İncilipınar İlkokulu’nda okuyan lösemi hastası 3. Sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Ahmet Yunus Hapak’a umut olmak için kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenlendi. Hapak, 4 yıl önce yakalandığı lösemi hastalığını yendiğini, ancak hastalığın tekrar başladığının geçen hafta yapılan kontrollerde ortaya çıktığını öğrendi. İlkokul öğrencileri, Ankara’da hastanede tedavi altına alınan arkadaşı ve lösemi hastaları için bir araya geldiler. 11 Şubat 2024 Pazar günü saat 11.00 ile 17.00 saatleri arasında kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenlendi. Yapılan çağrıya sessiz kalmayan yaklaşık 3 bin kişi etkinliğe katıldı. Okul bahçesinde Kızılay ekipleri, 282 kök hücre, farklı kan guruplarında 63 ünite kan bağışı topladı.

“Yapacağımız bağışıyla lösemili hastalara şifa olabiliriz”

Öğrencilerin başlattığı kampanyaya çok sayıda bağışçının katıldığına dikkat çeken Memur-Sen Denizli İl Temsilcisi Feyzullah Öselmiş; “9 yaşındaki çocuğumuz Ahmet Yunus Hapak ve uygun kök hücre bekleyen lösemi hastalarımız, hastanelerde kan bekleyen hastalarımız için bağışçılarımız seferber oldu. Etkinlikte 282 kök hücre, farklı kan guruplarında 63 ünite kan bağışı Kızılay tarafından toplandı. Yapacağımız kök hücre bağışıyla hastanelerde tedavi altında olan lösemili hastalara şifa olabiliriz. Bağışlayacağımız kanlarla hastalarımızın hayata tutunmalarına katkı sağlayabiliriz.” dedi.

reklam