reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı 14’üncü şubesini Şemikler’de açıyor

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN AÇTIĞI HALKIN BAKKALI-HALKIN KASABI, 14’ÜNCÜ ŞUBESİNİ 17 ŞUBAT’TA KARŞIYAKA ŞEMİKLER’DE AÇIYOR. HALKIN KASABININ BUGÜNE KADAR İSE 595 BİN VATANDAŞIN CEBİNE 30 MİLYON LİRALIK KATKI SAĞLADIĞI BELİRTİLDİ.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı 14’üncü şubesini Şemikler’de açıyor
reklam

İzmir Büyükşehir Belediyesinin açtığı Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı, 14’üncü şubesini 17 Şubat’ta Karşıyaka Şemikler’de açıyor. Halkın Kasabının bugüne kadar ise 595 bin vatandaşın cebine 30 milyon liralık katkı sağladığı belirtildi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in talimatıyla kurulan Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı, şube sayısını artırıyor. Büyükşehirin, halkı; sağlıklı, ekonomik ve güvenilir gıdaya ulaştırmak için kentin farklı bölgelerinde hizmete sunduğu Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı mağazaları, 14’üncü şubesini 17 Şubat’ta Karşıyaka Şemikler’de açacak. Et ürünlerinin yanı sıra İzmirli markalı süt ürünleri, bitkisel ürünler ve Türkiye’nin dört bir yanından kooperatiflerin ürettiği doğal ve sağlıklı ürünlerin yer aldığı Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı mağazalarında yurttaşlar, enflasyona karşı korunuyor.

Kâr amacı gütmeden, tüketiciye; sağlıklı, güvenilir, kaliteli ve ekonomik gıda ürünleri tedarik eden Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı marketleri, İzmir genelinde; Balıkçılar, Erzene, Buca Gediz (ESHOT), Girne, Doğanlar, Ulukent, Gültepe, Özkanlar, Balçova, Ayrancılar, Çamdibi, Bozyaka olmak üzere 12 şube, Gezici Bakkal da eklendiğinde 13 şubeyle hizmet veriyor. Gezici Bakkal adıyla hizmet veren otobüs, her hafta İzmir’in başka bir noktasında satış yapıyor.

Vatandaşın cebine 30 milyonluk katkı

Günlük yaklaşık 5,5 ton civarında et satışı yapan Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı, geçen ay 35 milyon liralık satış yaptı. Mağazalarda yapılan satışın yaklaşık 7 milyon liralık kısmını, 23 kooperatifin 20 çeşidin üzerindeki ürünleri oluşturuyor. Halkın Kasabı, faaliyete başladığı ilk günden bugüne 500 ton et satışı yaptı. Halkın Kasabının, satışlar sayesinde 595 bin vatandaşın cebine 30 milyon liralık katkı sağladığı da bildirildi.

reklam