reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Denizli’de kampına katılan gençler kente hayran kaldı

DENİZLİ’DE GERÇEKLEŞEN VE FARKLI İLLERİNDEN GELEN 180 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNİN KATILDIĞI “YENİ MEDYA VE İLETİŞİM KAMPI” KAPANIŞ TÖRENİYLE SONA ERDİ.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Denizli’de kampına katılan gençler kente hayran kaldı
reklam

Denizli’de gerçekleşen ve farklı illerinden gelen 180 üniversite öğrencisinin katıldığı “Yeni Medya ve İletişim Kampı” kapanış töreniyle sona erdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl sekizincisi yapılan Kış Kampları, Türkiye’de 10 ilde 10 farklı tema ile 29 Ocak-02 Şubat tarihleri arasında gerçekleşti. Bu kamplardan Denizli’nin ev sahipliğinde yapılan “Yeni Medya ve İletişim Kampı” her anı dolu geçen beş günün ardından düzenlenen kapanış töreniyle sona erdi. Türkiye’nin dört bir yanından 180 gencin katılımıyla gerçekleşen kampta, alanında uzman konuklar mesleki tecrübelerini gençlere aktardı. Kamp boyunca seminerler, söyleşiler, tematik geziler ve sportif etkinlikler gerçekleşti. Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen kampta; her biri alanında uzman dokuz konuk Denizli’ye gelerek seminerler verdi. Kampın açılışında RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin “Medya ve RTÜK” konulu sunumuyla RTÜK’ün işleyişi, görevleri ile sosyal medyada dezenformasyon ile mücadele konularına değindi. TRT Spikeri Işıl Açıkkar, Dijital İletişim Uzmanı Said Ercan, Gazeteci Ersin Çelik, Yönetmen ve Ajans Başkanı Cem Çatpınar, Dijital Bağımlılık Uzmanı Prof. Dr. Tuncay Dilci, Spor Spikeri Emre Tilev, Borsa İstanbul Kurumsal İletişim Direktörü Yavuz Selim Kurt ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi İletişim Daire Başkanı Gökhan Yücel seminerleriyle öğrencilere tecrübelerini aktardı.

“Gençlerimiz için faydalı bir kamp oldu”

Kampın dördüncü günü tüm öğrencilerin katılımıyla Denizli’nin tarihi, kültürel ve turistik yerlerine geziler düzenlendi. Bağbaşı Yaylası, Teleferik, Seyir Tepesi, Hierapolis Antik Kenti ve Pamukkale Travertenleri’ni kapsayan gezilerle doyasıya eğlenen gençler, Asri Mezarlık yerleşkesinde bulunan Denizli Şehitliği’ni ziyaret ederek dualar etti. Organizasyona ev sahipliği yapan Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, iletişimde geleceğin mimarlarının mesleki olarak iyi yetişmiş, bununla birlikte içinde yaşadığı toplumun değerlerine bağlı, vatanını ve milletini seven, çalışkan ve üretken gençler olmasını arzu ettiklerini ifade etti. 180 genci, her alanda geleceğe iyi hazırlamak amacıyla ‘Yeni Medya ve İletişim Kampı’ kapsamında 5 gün boyunca Denizli’de misafir ettiklerini ve alanında uzman çok değerli dokuz ünlü ismin tecrübelerini paylaşmak için gençlerimizle bir araya geldiğini sözlerine ekleyen İlman, Denizli’mizin tarihi, doğal, kültürel ve turistik mekanlarına düzenlenen gezilerle de gençlerin güzel hatıralarla evlerine döndüğünü dile getirdi.

reklam