reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Dalaman’da Revizyon İmar Planına Tepki

Yayınlanma Tarihi : Google News
Dalaman’da Revizyon İmar Planına Tepki
reklam

Dalaman’da yapılan imar planında 1000 in üzerinde dilekçeyle tepki gösteren halk, 3 Temmuz Çarşamba Dalaman belediyesi önünde toplandı. Toplananlara hitaben konuşan revizyon mağduru olduğunu söyleyen Sezai Koyuncu ; “ Biz bugün buraya Dalaman ilçesinde yapılan son binlik ve beş binlik planın halkımıza mağduriyetlerini Belediye başkanımıza anlatmak için geldik. Maalesef görüşemedik buradan anlatmak isterim ki, örneğin bir ailenin 9 çocuğuyuz 12 dönüm tarlamız olmasına rağmen bize bırakılan yarım dönüm benimle aynı mağduriyeti yaşayan çok insan var. Üstelik kanun en fazla % 45 ine kadar müsaade etmişken yapılan imar yanlıştır.

Dalaman dışında yaşan plandan bilgisi olmayan bir sürü vatandaşımız varken yapılan planın haber dahi verilmemesi söz konusudur. Biz buraya sesimizi duyurmaya geldik.

Belediye başkanı ve meclis üyeleri bu proje için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Biz bu verilen sözlere inanmak istiyoruz, yasal 60 günlük itiraz sürecimizden sonra eğer hakkımızı alamazsak, mahkeme sürecini başlatacağız” dedi.

Konu ile toplantıya katılan avukat Aslı Usta, imar planının yapılırken bir sürü yanlışlar tespit ettik. Planların askı süresi bitikten sonra Dalaman belediye meclisinde 15 günlük süreçte değerlendirerek karar varılacak.

Belediye meclisi aldığı kararı büyük şehire göndererek alınan karar onlar tarafından değerlendirilecek. Söz konusu imar planı hukuka aykırılık, iptali gereklidir. Bu planın bu şekilde uygulanmasın hukuk kuralları yasa ve usule aykırıdır. Bir çok mağduriyet ortaya çıkacaktır.”

reklam