reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Çanakkale’den cumhuriyete uzanan destan Denizli’de anlatıldı

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURUCUSU GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN DENİZLİ’YE GELİŞİNİN 93. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA MUHTEŞEM BİR GECEYE İMZA ATTI. TÜM MUKADDES DEĞERLERE SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEKLERİNİ BELİRTEN BAŞKAN ZOLAN, “CUMHURİYETİMİZ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR” DEDİ.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Çanakkale’den cumhuriyete uzanan destan Denizli’de anlatıldı
reklam

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 93. yıldönümü dolayısıyla muhteşem bir geceye imza attı. Tüm mukaddes değerlere sahip çıkmaya devam edeceklerini belirten Başkan Zolan, “Cumhuriyetimiz ilelebet payidar kalacaktır” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 93. yıldönümü kapsamında İstanbul Devlet Halk Dansları Topluluğu’nun cumhuriyetin doğuşunun destansı bir şekilde anlatıldığı “Çanakkale’den Cumhuriyet’e Zafere Doğru” programı ile Denizlililere unutulmaz bir gece yaşattı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı İstanbul Devlet Halk Dansları Topluluğu, “Çanakkale’den Cumhuriyet’e Zafere Doğru” adlı programda Denizlililer için sahne aldı. Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen gösteriye Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Sanat Yönetmenliğini Yıldız Çankaya’nın yaptığı Çanakkale’den Cumhuriyet’e Zafere Doğru adlı program ışık ve görsel sunumlarıyla büyük beğeni toplarken, muhteşem geceye katılan davetliler unutulmaz bir gece yaşadı.

“Cumhuriyetimiz ilelebet payidar kalacaktır”

Gecenin sonunda bir konuşma yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 93 yıl önce Denizli’ye gelmesinin onur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Başta vatan ve bayrak olmak üzere tüm mukaddes değerlere sahip çıkmaya devam edeceklerini belirten Başkan Zolan, “Cumhuriyetimiz ilelebet payidar kalacaktır. Bu özel günde bu muhteşem gösteriyi sunan tüm sanatçılarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu. Konuşmanın ardından Vali Coşkun ve Başkan Zolan günün anısına Sanat Yönetmeni Yıldız Çankaya’ya hediye takdiminde bulundu.

reklam