reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Büyükşehir Türkiye’ye değer katan isimleri tesislerinde yaşatıyor

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TÜRKİYE’YE VE MUĞLA’YA DEĞER KATMIŞ KİŞİLERİN İSİMLERİNİ HİZMETE SUNDUĞU TESİSLERE VEREREK YAŞATIYOR.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Büyükşehir Türkiye’ye değer katan isimleri tesislerinde yaşatıyor
reklam

Türkan Saylan, Cengiz Bektaş, Şadan Gökovalı, Oktay Akbal, Ünal Türkeş, Hasan Haşmet Işık isimleri Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını tamamladığı tesis ve kütüphanelerde yaşamaya devam ediyor.

Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi ismiyle özdeşleşti

Muğla Büyükşehir Belediyesi yapımına 2018 yılında başladığı çok amaçlı yaşam merkezi için anket çalışması düzenledi ve halkın oylarıyla yaşam merkezine ülkemize doktor, eğitimci, bilim insanı, Atatürk’ün yolunda kardelenler yetiştiren çağdaş Türk kadını olarak büyük hizmetler veren Türkan Saylan ismi verildi. 43 Milyon TL yatırımla Muğla’ya kazandırılan ve 2020 yılında açılan Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi 4 bloktan oluşuyor. A Blok’ta 1000 kişilik çok amaçlı salon ve 304 kişilik seminer salonu, B Blok’ta kitap kafe, spor salonu ve ofisler, C Blok’ta çocuk atölyesi, 100 öğrenci kapasiteli kreş, halk ve çocuk kütüphanesi, D Blok’ta atölyeler, sergi salonu ve kafeden oluşuyor. Ayrıca etkinlik terası, çalışma salonları ve 314 araçlık kapalı otoparkı bulunuyor.

Oktay Akbal ve Ünal Türkeş kütüphaneleri ile hala vatandaşlara ışık oluyor

Yazar, gazeteci olarak ulusal anlamda büyük hizmetleri olan Oktay Akbal ve Muğla’nın hafızası olarak bilinen gazeteci-yazar Ünal Türkeş isimleri de bilgi, birikimi olan kütüphaneleri, arşivleriyle Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde vatandaşları aydınlatmaya devam ediyor. Oktay Akbal Edebiyat Kitaplığı 6 bin, Ünal Türkeş Tarih Kitaplığı bin beş yüz kitap ile okuyuculara hizmet veriyor.

Cengiz Bektaş Kent Belleği ve Kültür Merkezi yakında hizmete girecek

Türkiye’nin en ünlü ve değerli mimarlarından biri olan mimar, ozan, yazar Cengiz Bektaş ismi de kendi tasarladığı son eseri olan Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Cengiz Bektaş Kent Belleği ve Kültür Merkezi’nde yaşatılacak. 2018 yılında temeli atılan Kent Belleği için Cengiz Bektaş “Bir yerleşmenin kent olabilmesi yol, yüksek binalar yapmakla değil, kültür donanımı ile alakalıdır. Bölge Müzesi, Kent Belleği bu amaca hizmet edecek.” demişti. Yakında açılışı yapılacak Cengiz Bektaş Kent Belleği ve Kültür Merkezi’nde 12 bin yıllık tarih anlatılacak.

Hasan Haşmet Işık ismi de Yatağan’da Yüzme Havuzu ve Spor Tesisine verildi

Muğla’nın Yatağan ilçesinde uzun dönem belediye başkanlığı yapan, vatandaşlar tarafından çok sevilen Hasan Haşmet Işık’ın ismi de Büyükşehir Belediyesi tarafından Yatağan’a yapılan yüzme havuzu ve spor tesisine verildi. 3741 metrekare alana sahip tesiste iki havuz, soyunma, ilk yardım, antrenör, tesis amiri, hakem odaları, kafeterya, toplantı, seminer, fitness, pilates salonları bulunuyor. Yüzme havuzları Su topu müsabakalarına ve antrenmanlarına ev sahipliği yapabilecek özelliklere sahip.

reklam