reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Başkan Soyer, Osmaniye’deki anma törenlerine katıldı

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TUNÇ SOYER, KAHRAMANMARAŞ MERKEZLİ 6 ŞUBAT DEPREMLERİNİN BİRİNCİ YIL DÖNÜMÜNDE OSMANİYE’DE ANMA TÖRENLERİNE KATILDI.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Başkan Soyer, Osmaniye’deki anma törenlerine katıldı
reklam

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin birinci yıl dönümünde Osmaniye’deki anma törenlerine katıldı.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin üzerinden bir yıl geçti. Afetin yaşandığı ilk günden itibaren tüm birimleriyle bölgede yaraları saran İzmir Büyükşehir Belediyesi, depremzedelere konteynerden psikolojik desteğe kadar her konuda destek oldu. Bir Kira Bir Yuva ve Umut Hareketi kampanyaları ile büyük bir dayanışma hareketi başlatan İzmir, afet bölgesinden elini çekmedi. Başkan Tunç Soyer, büyük depremin birinci yıl dönümünde yine afet bölgesine geldi ve depremzedelerle buluştu. Büyük felaketin yıl dönümünde saatler 04.17’yi gösterdiğinde hayatını kaybedenler büyük bir hüzün ve özlemle anıldı.

Soyer, anma törenlerine katıldı

Başkan Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesinin genel koordinasyonunu üstlendiği Osmaniye’de hayatını kaybedenler için düzenlenen anma törenlerine katıldı. CHP milletvekilleri ve partililerle beraber ilk olarak Metin Tamer Sitesi bölgesinde düzenlenen törene katılan Başkan Tunç Soyer, burada hayatını kaybedenler anısına enkazın yerine karanfil bıraktı. Hemen sonrasında ise İstasyon Caddesinde gerçekleşen anma törenine katılan Başkan Soyer, depremzedelerle bir araya geldi.

Soyer: “Acımız çok taze”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Acımız çok taze, çok kısa süre geçti. Daha birkaç hafta önce Japonya’da benzer şiddette deprem oldu 286 kişi öldü. Burada on binlerin öldüğünü biliyoruz. Japonlar kadar yaşama hakkı yok muydu bizim insanlarımızın? Deprem bölgesinde, kuşağında yaşayan bir ülkeyiz. Maalesef ülkeyi yönetenler hiçbir zaman bunun idrakinde olmadıkları için bu kadar kayıp verdik. Dilerim bundan sonra gelecekler bu bilinçle insanların en temel yaşam hakkına saygı duyarak, koruyarak devleti yönetirler” diye konuştu.

reklam