reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Başkan Ergün’ün Kırkağaçlı üreticilere desteği sürüyor

KIRSAL KALKINMANIN SAĞLANMASI NOKTASINDA ÜRETİCİLERE HER ALANDA DESTEKLERİNİ SÜRDÜREN MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, 2024 YILI ‘GÜBRE DESTEĞİ PROJESİ’ KAPSAMINDA KIRKAĞAÇ’TA ÜRETİCİLERE GÜBRE DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRDİ. KIRKAĞAÇ’TA 614 ÜRETİCİYE 118,2 TON GÜBRE DESTEĞİ VERİLDİ.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Başkan Ergün’ün Kırkağaçlı üreticilere desteği sürüyor
reklam

Kırsal kalkınmanın sağlanması noktasında üreticilere her alanda desteklerini sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, 2024 yılı ‘Gübre Desteği Projesi’ kapsamında Kırkağaç’ta üreticilere gübre dağıtımı gerçekleştirdi. Kırkağaç’ta 614 üreticiye 118,2 ton gübre desteği verildi.

Tarımsal ve kırsal kalkınmaya dev bir bütçe ayıran Manisa Büyükşehir Belediyesi, yüzde 50 hibe destekli olarak temin edilen gübreleri Kırkağaç’ta üreticilere teslim etti. Proje kapsamında, Kırkağaç ilçesinde 614 üreticiye 118,2 ton gübre dağıtımı yapıldı.

Çobanlar Mahalle Muhtarı Bahtiyar Tosun, “Cengiz Başkanım şu anda Türkiye’de kırsala verdiği destekle tek Başkan. Niye derseniz? Çiftçinin her zaman yanında. Her zaman çiftçinin arkasında. Bundan dolayı Cengiz Başkanıma şahsım ve tüm mahalle sakinlerimiz adına çok teşekkür ediyorum” derken, Gökçukur Mahalle Muhtarı Hasan Hüseyin Evgin, “Cengiz Başkanıma öncelikle çiftçiye verdiği destekler için teşekkür ediyorum. Sepet desteği, yaygı desteği, kasa desteği, gübre desteği, hayvan desteği, arı kovanı desteği gerçekten çiftçinin her zaman yanında, elinden tutan bir Başkan. Allah razı olsun. Desteklerinin devamını bekliyoruz. İnşallah Büyük Başkan yine kazanır. Sağ olsun, var olsun” ifadelerini kullandı.

Bostancı Mahalle Muhtarı Mehmet Tarlacı, “Büyükşehir’in Büyük Başkanına buradan saygılar sunuyorum. Kırsaldaki mahallelere Cengiz Başkanımın verdiği desteklere şahidim. Desteklerin devam etmesini bekliyoruz. Cengiz Başkanıma saygılar, sevgiler sunuyorum” diye konuşurken, Siledik Mahallesi sakinlerinden Mustafa Elçi, “Zeytin yaygısı aldım. Zeytin fidanı aldım. Gübre aldım. Epey destekten faydalandım. Cengiz Başkanımdan Allah razı olsun. Çok teşekkür ediyorum” açıklamasını yaptı.

“Çiftçi dostu bir Büyükşehir Belediye Başkanına sahibiz”

Kırkağaç Ziraat Odası Başkanı Emin Özarı, “Cengiz Başkanımızı çiftçi dostu ilan etmiştik. Yine o sözümüzü tekrarlıyoruz. Çiftçi dostu Sayın Cengiz Başkanımıza bugüne kadar Kırkağaçlı çiftçilerimize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı, şahsım ve Kırkağaçlı çiftçilerimiz adına en içten dileklerimle, duygularımla teşekkür ediyorum. Sağ olsun var olsun. Önümüzde yapılacak olan yerel seçimlerde de Manisa’da ve Manisa genelinde kendisinin başarıyla çıkmasını, alnının akıyla görevine devam etmesini diliyorum” dedi.

“Ürününüz bol, kazancınız bereketli olsun”

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün selamlarını sizlere iletiyorum. Büyükşehir olduğumuz günden bugüne kadar Sayın Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla bütçesinden kırsala, tarıma, çiftçiye, üreticiye en fazla destek veren Büyükşehirlerin hep başında yer aldık. Bu da bizim için bir onurdur, gururdur. Ulu Önderimiz Atatürk’ün dediği gibi ‘Köylü Milletin Efendisidir’ sözünü düstur edindik. Sayın Başkanımızın talimatlarıyla hep yanınızda olduk. Sadece 2023 yılında 150 milyonluk rekor bir bütçeyi kırsal kalkınmaya ayırdık. Toplam 38 farklı kalemde destekler verdik. Büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiricimiz, çiftçimiz, arıcımız, sebze ve meyve üreticimiz her sektörden üreticimize destek verdik. Bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Geçen sene 1.000 ton gübreyi üreticilerimizle buluşturmuştuk. Bu sene bunu 1.850 tona çıkardık. Toplam maliyeti de 24 milyon TL’nin üzerinde, helal-i hoş olsun. Ürününüz bol, kazancınız bereketli olsun” dedi.

reklam

YORUM YAP

reklam

DÖVİZ KURLARI

 • DolarDOLAR
  ALIŞSATIŞFARK
 • EuroEURO
  ALIŞSATIŞFARK
 • SterlinİNG. STERLİNİ
  ALIŞSATIŞFARK
 • FrangİSV. FRANGI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Kanada DolarıKAN. DOLARI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Çeyrek AltınÇEYREK ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • Gram AltınGRAM ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • BitcoinBITCOIN
  FİYATDEĞİŞİM
reklam

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış