reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Bahçeşehir Kolejinde Aydınlığa İlk Adım Heyecanı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Bahçeşehir Kolejinde Aydınlığa İlk Adım Heyecanı
reklam

Bahçeşehir Koleji Ortaca Kampüsü 1. sınıf öğrencileri eğitim hayatlarının ilk yılında okuma-yazma öğrenmenin sevincini aileleri, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla paylaştı.

4 Mayıs 2024 Cumartesi günü gerçekleşen Aydınlığa İlk Adım töreni Okul Müdürü Filiz Büyükbaş’ın açılış konuşmasıyla başladı. Okul Müdürü Filiz Büyükbaş konuşmasında “Aydınlığa İlk Adım programına hepiniz hoş geldiniz.” diyerek başladı ve sözlerine şu şekilde devam etti; “Biliyoruz ki 1. sınıf bir öğrencinin eğitim hayatındaki en önemli aşamalardan biridir. Bu aşamada, Bahçeşehir Koleji olarak ilk hedefimiz öncelikle Atatürk ilke ve inkılaplarına, milliyetçiliğine bağlı; Türk milletinin milli, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen ve geliştiren bireyler yetiştirmektir.” Eğitim öğretim hayatında okul-aile-öğrenci üçgeni arasındaki bağın gücüne dikkat çeken Büyükbaş velilere hitaben sözlerine şunları ekledi; “Bahçeşehir Koleji olarak tüm çabamız -sizlerin de desteğiyle- değerlerimize bağlı dünya vatandaşları yetiştirmektir. Bu değerler ışığında çocuklarımıza ilimi, bilimi ve teknolojiyi öğretirken imkansızı mümkün, mümkünü kolay, kolayı da eğlenceli hale getirmek en önemli hedeflerimizden biridir. Sizlerin de bu hayallerimizi yürekten paylaştığınızı biliyor, samimi destekleriniz için hepinize teşekkür ediyoruz.”

Öğretmenlerin yoğun çabası ve özverisiyle hazırlanan muhteşem gösterilerle devam eden Aydınlığa İlk Adım töreni, 1. sınıf öğrencilerinin koro konseri, dünya dansları ve yöresel dans gösterisi, ritim show, İngilizce tiyatro, step aerobik gösterisi ile dolu dolu geçti. İlkokul 1. sınıf öğrencilerinin bütün bir yıl boyunca edindikleri kazanımlardan süzülerek hazırlanan tören velilerin yoğun ilgisiyle gerçekleşti. Tören Bahçeşehir Koleji Ortaca Kampüsü Kurucusu Emrah Hoşgör ve Genel Müdürü Elif Çekmeci’nin de yer aldığı hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

Bahçeşehir Koleji minik öğrencileri, eğitimin ışığı ile aydınlanan dünyaya attıkları ilk adımın heyecanını yaşarken, onları izleyen ailelerin sevinç ve gururları yüzlerinden okunuyordu.

reklam