reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Bahar havasının yaşandığı Sarıgöl’de papatyalar açtı

HAVA SICAKLIKLARININ MEVSİM NORMALLERİNİN ÜZERİNDE SEYRETTİĞİ MANİSA’NIN SARIGÖL İLÇESİNDE BAHARIN MÜJDECİSİ OLAN PAPATYALAR AÇTI. HER YERİ KAPLAYAN PAPATYALAR ÇİFTÇİLERDE DE ENDİŞELİ BEKLEYİŞİ BAŞLATTI.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Bahar havasının yaşandığı Sarıgöl’de papatyalar açtı
reklam

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde baharın müjdecisi olan papatyalar açarken, çiftçilerin ise endişeli bekleyişi başladı.

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde mevsim normallerinde üzerinde seyreden hava sıcaklıkları ilçede baharın erken gelmesine neden oldu. Papatyaların açtığı ilçede özellikle üreticilerin endişeli bekleyişi başlarken, bahar havasını fırsat bilen çocuklar da uçurtma uçurmaya başladı.

Çiftçiler bahar havasında geçen şubat ayında bağ ve bahçelerinde kışlık işlerini piknik havasında yapmaya başlarken, Emcelli Mahallesinden üretici Arif Özdemir, “Bugün Şubat’ın 10’u. Zemheri çıkalı bir hafta oldu. Hava sıcak, toprak kuru, yağış yok, bağlar uyumadı. Bunların 55 gün uyuma süreci var. Papatyalar açtı. Bu mevsimler nereye gidiyor. Kar yok, yağmur yok. Bağlar uyanıyor” dedi.

reklam