reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden katı atık ücreti açıklaması

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, EFELER BELEDİYE BAŞKANI MEHMET FATİH ATAY’IN BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI SONUNDA ASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN İLÇE BELEDİYELERİ ADINA TAHSİL EDİLEN KATI ATIK BEDELLERİNİN ÖDENMEDİĞİ İÇİN BU AY PERSONEL MAAŞLARINI ÖDEMEKTE ZORLANILABİLECEĞİ YÖNÜNDEKİ AÇIKLAMALARINA KARŞILIK BASIN AÇIKLAMASINDA BULUNDU.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden katı atık ücreti açıklaması
reklam

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın belediye meclis toplantısı sonunda ASKİ Genel Müdürlüğü tarafından ilçe belediyeleri adına tahsil edilen katı atık bedellerinin ödenmediği için bu ay personel maaşlarını ödemekte zorlanılabileceği yönündeki açıklamalarına karşılık basın açıklamasında bulundu.

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Efeler Belediye Başkanı’nın, Efeler Belediyesi personelinin maaşlarını ödeyemeyeceğine yönelik yapmış olduğu açıklama ile ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından açıklama yapılması zarureti doğmuştur. Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü’nce tahakkuk ettirilen ve ilçe belediyeleri adına yapılan katı atık bedeli tahsilatları her ayın sonunda toplam tahakkuka bağlanmakta ve takip eden ayın 10’una kadar da ilçe belediyesi hesaplarına havale edilmektedir. Söz konusu bedel; Efeler ilçesinde yaklaşık olarak 3 milyon 400 bin liraya isabet etmekte ve her ayın 10’una kadar da havale edilmektedir. Dolayısı ile Büyükşehir Belediyemizin tahakkuk ya da ödemesinde herhangi bir gecikme ya da aksaklık bulunmamaktadır” ifadelerine yer verildi.

reklam