reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

AK Parti İzmir İl Başkanı Saygılı’dan su zammına tepki

AK PARTİ İZMİR İL BAŞKANI BİLAL SAYGILI, SUYA YAPILAN ZAMA YÖNELİK TEPKİSİNİ GÖSTEREREK, ‘’İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN HAZİRAN AYINDA YAPILAN GÖZ BOYAMA İNDİRİMİNİN ÇOK DAHA FAZLASI ZAM OLARAK FATURALARA YANSIYACAK. BUNUN ADI İLLÜZYON SİYASETİDİR’’ DEDİ.

Yayınlanma Tarihi : Google News
AK Parti İzmir İl Başkanı Saygılı’dan su zammına tepki
reklam

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, suya yapılan zamma tepki göstererek, “İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Haziran ayında yapılan göz boyama indiriminin çok daha fazlası zam olarak faturalara yansıyacak. Bunun adı illüzyon siyasetidir” dedi.

Sosyal medya hesabından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin suya yaptığı zamla ilgili açıklama yapan AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, şu ifadelere yer verdi:

“Bugün olağanüstü toplanan İZSU Genel Kurulu’nun tek gündem maddesi vardı, zam. Memurlarına haklarını vermeyerek TİS kriziyle boğuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi yönetimi bu durumu olağanüstü görmedi. CHP Genel Merkezi’nde üretilip İzmir’e yollanması planlanan ‘vesayet vekili’ yöntemiyle iradesi ipotek atlına girecek olan İzmir Büyükşehir Belediyesi yönetimi bu durumu da olağanüstü görmedi. Ama iş ‘zam’ yapmaya, vatandaşın çeşmesinden akan suya yüzde 45 gibi fahiş artış yapmaya gelince durum bir anda olağanüstü olup İZSU Genel Kurulu tek gündem maddesiyle toplandı. Bugün zam kararı alındı.”

“Kaşıkla verip kepçeyle almaktır”

Belediye Meclisi’nde AK Parti ve MHP gruplarının ret oylarına karşı CHP’lilerin oylarıyla yüzde 45’lik zam kararının kabul edildiğini söyleyen Saygılı, “Bu haliyle İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Haziran ayında yapılan göz boyama indiriminin çok daha fazlası zam olarak faturalara yansıyacak. Bunun adı illüzyon siyasetidir. Vatandaşı kandırmak, kaşıkla verip kepçeyle almaktır. İsterdik ve beklerdik ki konu ‘zam’ yapmak olduğunda, vatandaşın cebinden elini çekmeyen CHP belediyeciliği aynı özveri ve hızlı çözüm yöntemlerini, işçilerin, memurların ve hizmet bekleyen İzmirlinin hakkını verirken de göstersin. Fakat yine olmadı, yine yapmadılar’’ diye konuştu.

reklam