reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

20 ton atık lastik toplandı

MENTEŞE BELEDİYESİ ATIKLARIN DOĞAYA ZARAR VERMEDEN GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILMASI İÇİN SÜRDÜRDÜĞÜ ÇALIŞMALAR KAPSAMINDA 1 YILDA, 20 TON ÖMRÜNÜ TAMAMLAMIŞ LASTİK ATIĞI TOPLAYARAK GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRDI.

Yayınlanma Tarihi : Google News
20 ton atık lastik toplandı
reklam

Menteşe Belediyesi atıkların doğaya zarar vermeden geri dönüşüme kazandırılması için sürdürdüğü çalışmalar kapsamında 1 yılda, 20 ton ömrünü tamamlamış lastik atığı toplayarak geri dönüşüme kazandırdı.

Menteşe Belediyesi tarafından yapılan çalışma kapsamında 2023 yılında ömrünü tamamlamış toplam 20 ton lastik toplanarak belediyeye ait atık getirme merkezine gönderildi. Ayrıştırılan ve geri dönüşüme kazandırılan atıklar sayesinde daha yeşil ve daha yaşanabilir bir Menteşe hedeflediklerini kaydeden Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Geri dönüşümün öneminin farkındayız. Bu kapsamda pek çok proje yürüttük ve Bayır mahallemizde atık getirme merkezimizi faaliyete geçirdik. Ekiplerimiz ömrünü tamamlamış lastikleri başta sanayi sitemiz olmak üzere topluyor ve atık merkezimize ulaştırıyor. Vatandaşlarımız da kendi imkânlarıyla merkezimize atıklarını bırakabiliyorlar. Bu lastikler daha sonra lisanslı firmaya teslim edilerek, yeniden ham madde olarak kullanım için değerlendiriliyor” diye konuştu.

reklam